HOME
VYHLEDAT
POHLEDNICE
DOPISY
VÝSTAVY
NABÍDKA KNIH
CENÍK
NAPIŠTE MI

 

 Jste zde

1148391.

 návštěvníkem

Příroda Struktury Obloha Zima
Květiny Psi Praha zmalovaná Ze světa
Zvířata Praha Různé Fotografie Emila Hellera

Nabídka knih


Vecer titul
Večery s fotografem
Autor: Edita Pacovská, Jiří Heller
Cena: 590 Kč | objednat →
Náhledy: 1 2 3 4 5

Kniha 18 exkluzivních rozhovorů s význačnými českými fotografy, doplněná jejich originálními portréty, CV a šesti stránkami jejich tvorby.

Katarina Brunclíková, Karel Cudlín, František Dostál, Bohumil Eichler, George Jiří Ksandr, Vlastimil Kula, Dana Kyndrová, Antonín Malý, Stanislav Pokorný, Kamil Rodinger, Jan Saudek, Sára Saudková, Roman Sejkot, Pepa Středa, Jan Šibík, Libor Špaček, Jindřich Štreit, Luboš Wisniewski.

Kniha, která se stane inspirací pro vaši vlastní tvorbu.
Kniha, kde najdete více jak 140 fotografií rozličných žánrů.
Kniha, jež Vás pozve na Večery s fotografem prostřednictvím více jak 200 záběrů.

Kniha, která Vás poučí, pobaví i překvapí.

havel TITUL 120
Jiří Havel
Autor: Jak fotografovat krajinu
Cena: 390 Kč | objednat →
Náhledy: 1

Fotografie krajin patří mezi nejstarší fotografické žánry a i dnes se krajina stále řadí mezi nejvyhledávanější fotografovaná témata. Kniha Jiřího Havla, jednoho z předních českých krajinářů a autora řady fotografických publikací, je určena fotografům, kteří již zvládli základy fotografování a hledají podněty a inspiraci ke svému dalšímu zdokonalování. Autor shrnuje ve čtyřech obsažných částech svoje zkušenosti s fotografováním krajinného detailu i monumentálních horských pásem, nabízí srovnání fotografického hledání v místech opakovaně navštěvovaných se snímky míst, která navštívil pouze na několik hodin. Svými fotografiemi i texty se vyjadřuje např. k otázkám použití filtrů při fotografování, začlenění člověka a jeho činnosti do fotografie krajiny nebo významu barevné i černobílé krajinářské fotografie. Na snímcích, které jsou rozloženy do období několika desítek let, je vidět jak kontinuita autorova pohledu na krajinu, tak i výsledky jeho hledání a experimentování, ať již jde o působivé snímky krkonošských oblak nebo, pro Jiřího Havla typické, použití blesku.

Koudelka titul
KOUDELKA
Autor: Josef Koudelka
Cena: 1750 Kč | objednat →
Rozsáhlá monografie světově nejrespektovanějšího českého fotografa současnosti Josefa Koudelky (* 1938) shrnuje sto padesát osm prací z let 1958-2005, rozčleněných do sedmi oddílů. S fotografem ji připravil k vydání jeho stálý spolupracovník Robert Delpire. Oddíly knihy sledují chronologii Koudelkova díla: Začátky, Hledání, Divadlo, Cikáni, Invaze, Exily, Chaos. Monografie nabízí Koudelkovo dílo v reprezentativním autorském výběru. Doprovodné texty napsali Robert Delpire, Anna Fárová, Otomar Krejča, Petr Král, libanonská spisovatelka Dominique Eddé, Michel Frizot, Pierre Soulages a Gilles A. Tiberghien.

Kniha vychází v nákladu 1000 výtisků.

Doporučená cena 1588 Kč

komponovat-titul
Naučte se komponovat kreativně
Autor: Sestavil Pavel Kristián a Jiří Heller
Cena: 369 Kč | objednat →
Náhledy: 1 2 3

Formát A4, 160 stran.


Fotografie a texty 25 význačných českých autorů přibližují jejich názory na kompozici ve fotografii.
Na základě prodejního úspěchu prvního vydání přistoupilo vydavatelství vytisklo k druhému vydání v pevné vazbě.


Autoři – Vladimíř Birgus, Milan Blšťák, Pavel Brunclík, Karel Cudlín, Jiří Česák, František Dostál, Jiří Havel, Jiří Heller, Bohdan Holomíček, Vladislav T. Jiroušek, Ladislav Kamarád, Jiří Koliš, Jaroslav Kučera, Jan Pohribný, Josef Ptáček, Kamil Rodinger, Jan Saudek, Roman Sejkot, Josef Sekal, Herbert Slavík, Jan Šibík, Jindřich Štreit, Jiří Tiller, David Walter, Norbert Záliš – patří k vrcholným představitelům současné české fotografie v nejrůznějších žánrech: od krajiny, přes dokument, portrét, komponovaný akt, sportovní fotografii, makrofotografii, fotografii architektury až třeba k abstraktní fotografii.

kniha prvni
Hlas přírody
Autor: Jiří Heller - fotografie, Vítězslava Klimtová - texty
Cena: 149 Kč | objednat →
Náhledy: 1 2 3 4

Formát - 15.5 x 16.5 cm
Počet stran - 48
Zvýhodněná cena při objednávce internetem - 129 Kč

Obalka Havel
FOTOGRAFIE
Autor: Jiří Havel
Cena: 850 Kč | objednat →
Celoživotní monografie fotografa Jiřího Havla, jehož dnes již klasické a slavné fotografie jsou roztroušeny po téměř čtyřech desítkách knih. Teprve tato publikace v čisté grafická úpravě známého výtvarníka Pavla Matušky však shrnuje všechny tyto skvosty do jedné ucelené podoby. Od černobilých Krkonoš az po barevné Himálaje a Andy, detaily vzácných rostlin a emotivní světelné nálady.

Úvodní slovo fundovaně zpracoval prof. Baran. Kniha by měla být příjemným překvapením na letošním předvánočním trhu.

Kniha má výškový formát 200 x 255 mm, cca 240 stran. Doporučená prodejní cena je 880 Kč.

První vydání z konce roku 2006 bylo zcela vyprodáno.
Druhé vydání bude k dispozici pravědopodobně v říjnu až listopadu 2007.
Zájemci o knihu mohou posílat předběžné objednávky. Ty budou naplněny po kontrolním dotazu o dodání knihy po opětovném vytištění publikace.

 

V tomto měsíci zde přibylo 0 fotografií.

 

 

Dnes je 22.05.2024 a svátek má: Emil.